Nabízené odrůdy

Paulovnia 9501

Rezistentní a silně odolná odrůda vůči suchu a chladu, s rychlým tempem růstu a silnou odolnost vůči chladu (­ až -25 °C) a suchu. Pochází z křížení odrůd Paulownia tomentosa a Paulownia fortunei. Tato nová generace stromů s kmenem, který ve stáří osmi let by mohl dorůst průměru 30 centimetrů a výšky 15,5 metrů s individuálním objemem 0,5 m3. Na plantážích pro sklizeň na dřevo se řeže každých 8 let nebo každý 2, 3,­ 4 rok v energetických plantážích. Po těžbě pařezy znovu podrostou bez nutnosti opětovného osazování. Barva kůry je šedá a hladká. Později u starších stromů jemně zvrásněná. Listy jednoduché, oválné a jemně zoubkované. Květ je fialové barvy a kmen vzpřímený rovný bez postranního obrostu. Koruna je středně velká oválná s převládajícími silnými bočními větvemi.

Paulovnia 9502

Je rezistentní a silně odolná odrůda vůči suchu a chladu. Mimořádná produkce dřeva v chladném klimatickém pásmu, protáhle oválná rozložitá koruna, silné boční větve. Pochází s křížení Paulownia tomentosa a Paulownia fortunei. Tato nová generace stromů s kmenem, který ve stáří osmi let by mohl dosáhnout průměru 31 centimetrů a výšky 14 metrů s individuálním objemem 0,5 m3. Na plantážích pro sklizeň na dřevo se řeže každých 8 let nebo každý 2, 3,­ 4 rok v energetických plantážích – po těžbě pařezy znovu podrostou bez nutnosti znovu sázet. Barva kůry šedá a hladká později u starších stromů jemně zvrásněná. Listy jednoduché, špičaté a jemně zoubkované. Květ je fialové barvy a kmen vzpřímený rovný bez postranního obrostu. Koruna je středně velká protáhle oválná s převládajícími jemnými bočními větvemi.

Paulovnia 9503

Odrůda s mimořádnou produkcí dřeva v chladném klimatickém pásmu, rozložitá koruna, silné boční větve. Barva kůry hnědá a hladká později u starších stromů hodně zvrásněná. Velmi rychle rostoucí a odolný (­až -25 °C). Kříženec je tou nejlepší investicí do paulovnií pro produkci biomasy ­ palivového i kvalitního truhlářského dřeva. Hybrid 9503 je rezistentní vůči patogenům, vysoce adaptabilní k okolnímu prostředí a prosperuje v našich podmínkách. Efektivitou produkce biomasy se podobá paulovnii Shan Tong.

Paulownia Shan­tong

Odrůda se hodí se jak na biomasu,­ štěpku, přířez, tak i na truhlářské řezivo. Je to rezistentní a silně odolná odrůda vůči suchu a chladu. Shan Tong s rychlým tempem růstu a silnou odolnost vůči chladu (­ až -27 °C) a suchu. Pochází s křížení Paulownia tomentosa a Paulownia fortunei. Tato nová generace stromů s kmenem, který ve stáří osmi let, by mohl dosáhnout průměru až 35 cm.